Nie posiadasz poprawnej wersji formatu ActiveX. Zaktualizuj Flash Player
Pobierz Flash Player

Informacje dla pacjentow
Finansowanie przez NFZ
Pytania i odpowiedzi
Relacje pacjentow
Instrukcje do pobrania
Aparat zdejmowany
Aparat stały
Wyciąg zewnątrzustny Headgear
Hyrax
Maska twarzowa
Wyciągi międzyszczękowe
Wybielanie zębów

Aparat stały Drukuj
Aparat jest przymocowany do zębów i nie wolno samodzielnie przy nim manipulować.
Początkowo aparat może dawać odczucie niewygody, pobolewanie zębów
i otarcia błony śluzowej. Nie powinno się to nasilać, jednak w przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza ortodonty.

Podczas leczenia należy ograniczyć spożywanie słodyczy, przede wszystkim klejących się cukierków czekoladowych, typu toffi, gumy do żucia itp., które przylepiają się do zębów i powodują próchnicę. Zabronione są również pokarmy twarde, jak orzechy, surowe jarzyny, które mogą spowodować rozluźnienie pierścieni bądź odklejenie się zamków.

Aparat nie uszkadza zębów, ale przy niedostatecznej dbałości o higienę zęby mogą ulec próchnicy. Najpierw powstają odwapnienia wokół podstawy zamka, które po zdjęciu aparatów będą wyglądały jak białe lub żółte kółka, żeby uniknąć tego okropnego widoku czyść zęby i aparat delikatnie, ale bardzo starannie (odpowiednim zestawem szczoteczek) po każdym posiłku i przed snem.
Konieczne jest prawidłowe stosowanie części pomocniczych aparatu – elastycznych wyciągów gumowych i wyciągów zewnętrznych w zależności od wskazań lekarza.

W nagłych wypadkach, jak wystąpienie bólu, obluzowanie pierścieni, odklejenie zamków, pękniecie wiązań, należy zadzwonić do gabinetu w celu określenia terminu wizyty.
Konieczne jest przestrzeganie terminów wizyt kontrolnych. Aparat nie działa automatycznie, musi być kontrolowany i aktywowany przez lekarza. Brak kontroli może spowodować szkody i przedłużyć znacznie czas leczenia!

Zobacz: Pytania i odpowiedzi dotyczące aparatu stalego.
GABINET | LECZENIE ORTODONTYCZNE | WYBIELANIE ZĘBÓW | DLA PACJETÓW | DLA LEKARZY Copyright © 2007 Teresa Popielarz
Praktyka Ortodontyczna TERESA POPIELARZ, ul. Saganowskiego 4, Tuchola, rejestracja: 52 334 56 96Design Projektowanie stron www