Nie posiadasz poprawnej wersji formatu ActiveX. Zaktualizuj Flash Player
Pobierz Flash Player

Informacje dla pacjentow
Finansowanie przez NFZ
Pytania i odpowiedzi
Relacje pacjentow
Instrukcje do pobrania
Aparat zdejmowany
Aparat stały
Wyciąg zewnątrzustny Headgear
Hyrax
Maska twarzowa
Wyciągi międzyszczękowe
Wybielanie zębów

Aparat zdejmowany Drukuj
Aparat obuszczękowy trzeba nosić możliwie najwięcej w ciągu dnia w domu (minimum 4 godzin) oraz w nocy – łącznie co najmniej 12 godzin na dobę . Można i należy w nim mówić ale przez „zamknięte” zęby.
Aparat jednoszczękowy można nosić całą dobę wyjmować tylko do mycia i jedzenia.

Im więcej godzin noszenia, tym lepszy i szybszy będzie efekt. Leczenie jest niebolesne, choć czasem może występować uczucie niewygody, ślinienie i trudności z mówieniem lub pobolewanie zębów szczególnie na początku noszenia. Jeżeli pobolewanie zębów jest niewielkie i uogólnione, to oznacza że aparat działa a dolegliwości miną po kilku dniach a jeśli ból jest silny i zlokalizowany w konkretnym punkcie to aparat uwiera,wtedy trzeba zadzwonić i umówić się na wizytę .

Jeżeli zalecono podkręcanie aparatu lub zakładanie wyciągów, to należy wykonywać to dokładnie i systematycznie. Podkręcać zawsze w tą samą stronę, tak jak wskazuje strzałka aż do ukazania się następnej dziurki według ustalonego planu. Dobrze jest zapisywać daty podkręceń, bo zawsze o to zapytamy.
Jeżeli po podkręceniu aparat nie pasuje, to znaczy że za mało go nosisz!

Aparat nie powoduje próchnicy, jeżeli zęby i aparat są zawsze czyste!
Dodatkowo, żeby wzmocnić szkliwo zębów można stosować żel fluorowy lub tabletki do ssania z fluorem, które kupuje się w aptece. Aparat myje się pod bieżącą wodą pastą do zębów lub mydłem w płynie oraz twardą szczoteczką i dokładnie spłukuje . Szczególnie dokładnie okolice śrub i sprężyn. W czasie mycia i podkręcania aparat należy trzymać za plastik a nie za druty, bo mogą się odkształcić .

Do dezynfekcji można stosować środki do protez zębowych (np. Corega Tabs) lub wodę utlenioną rozcieńczoną pół na pół z wodą. Aparat należy przechowywać w specjalnym pudełku z otworkami zawsze suchy i czysty.
GABINET | LECZENIE ORTODONTYCZNE | WYBIELANIE ZĘBÓW | DLA PACJETÓW | DLA LEKARZY Copyright © 2007 Teresa Popielarz
Praktyka Ortodontyczna TERESA POPIELARZ, ul. Saganowskiego 4, Tuchola, rejestracja: 52 334 56 96Design Projektowanie stron www