Nie posiadasz poprawnej wersji formatu ActiveX. Zaktualizuj Flash Player
Pobierz Flash Player


Wybielanie zębów
Marzenie o prostych i białych zębach jest dzisiaj w zasięgu ręki.
Do wybielania zębów stosuje się nadtlenek wodoru lub karbamidu w stężeniach
od 10 do 30 %.

Nadtlenek wodoru jest stosowany przez lekarza w gabinecie a jego działanie wzmacniane światłem specjalnej lampy. Efekt jest natychmiastowy ale zęby stają się nadwrażliwe na wszelkie bodźce, co może być bardzo przykre dla pacjenta.

Najbezpieczniejszą metodą wybielania jest wykonanie indywidualnych przeźroczystych nakładek w gabinecie. Pacjent otrzymuje nakładki i żel do wybielania w różnych stężeniach po czym zakłada je codziennie na godzinę do czterech zmieniając stężenie rosnąco aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Nadtlenek karbamidu nie narusza struktury zęba i jest preparatem w pełni bezpiecznym, stosowanym przez tysiące ludzi na całym świecie.
Wybielenie zębów jest trwałe, uzyskuje się rozjaśnienie o dwa-trzy tony, co najczęściej daje pełna satysfakcję. Nie wybielają się korony, licówki i plomby więc niektóre trzeba wymienić po wybielaniu.
W przypadku zębów po leczeniu kanałowym zabieg trzeba uzupełnić o wprowadzenie wybielacza do komory zęba i powtórzyć kilka razy aż do osiągnięcia pożądanego efektu.
Wybielanie zębów polecam po zdjęciu aparatów i najwcześniej po 16-tym roku życia.

Przy drobnych nieprawidłowościach ustawienia zębów można zastosować licówki porcelanowe i jest to prostowanie zębów na skróty wykonywane w specjalistycznych gabinetach protetycznych.
Licówka jest nakładką korygującą kształt zęba natychmiastowo i jako taka jest coraz bardziej popularna zwłaszcza po programach typu "Chcę być piękna"
Wadą jest częściowa utrata tkanek zęba, bo trzeba zeszlifować ząb od 0,5 do 1,0 milimetra oraz to, że licówki trzeba wymieniać najrzadziej co 10 lat.
Jeżeli pacjent zdecyduje się na licówki, to wybielanie polecamy przed ich założeniem.

Zobacz: Instrukcja. Wybielanie zębów
GABINET | LECZENIE ORTODONTYCZNE | WYBIELANIE ZĘBÓW | DLA PACJETÓW | DLA LEKARZY Copyright © 2007 Teresa Popielarz
Praktyka Ortodontyczna TERESA POPIELARZ, ul. Saganowskiego 4, Tuchola, rejestracja: 52 334 56 96Design Projektowanie stron www